Autor Wątek: Smoki  (Przeczytany 156 razy)

Evora

  • Gość
Smoki
« dnia: Październik 11, 2014, 00:35:47 »
   Już długo czekaliście na ten event. Mam jedynie nadzieję, że będzie on lepszy niż ten z feniksami. Feniksy totalnie nie wypaliły.

   Żeby jak najbardziej zrozumiale napisać to co chodzi mi po głowie to podzielę to na części, ale na początek krótkie wyjaśnienie. Smoki podczas tego eventu dzielimy na przywódców(1) i resztę(2). Od jednych i od drugich będziemy dostawać innego rodzaju przedmioty(3). Jak zauważyliście to dodałam wulkan(4). Dodatkowo jeszcze postanowiłam zorganizować pewnego rodzaju niespodziankę(5).

1. Przywódcy.

    Jak zauważyłam to zawsze podczas eventu wyróżniam jakieś postacie. Tym razem to będzie czterech przywódców smoków(cztery alfy). Tylko jeden z przywódców będzie miał własne konto i kolorkami będzie też wypowiadał się za innych. Ten właśnie smokeł będzie nosił imię Rodrag i będzie wypowiadał się na biało. Kolejni to : Arun(zielony), Zine(żółty) oraz Inukra(niebieski). Jakby ktoś nie potrafił rozróżnić płci tych gadów to niech pisze w komentarzach.
     Wszyscy kochają zagadki prawda? Podczas poprzedniego eventu wymyślałam tylko takie dotyczące stworzeń. Nasze kochane szmoczaki będą zadawać trochę inne łamigłówki. Otóż te będą dotyczyły przedmiotów, albo jakiś zwierząt, typu kura. Na zagadki udzielamy tylko odpowiedzi. Jeśli jest ona w połowie związana z tematem to zaliczę odpowiedź.
     Gdy udzielimy pięć poprawnych odpowiedzi, w nagrodę smoki podzielą się z nami swoją wiedzą. W ramach tego będą innych uczyły czegoś w rodzaju podmocy, albo raczej czarów. Postaram się aby te czary były dla każdego inne. Maksymalnie można uzyskać jeden czar, bo nie sądzę aby Wam więcej się chciało męczyć się ze mną.

2. Reszta pierdół.

 Pozostałe smoki kicają sobie po większości terenów. Najwięcej jest ich zaś przy wulkanie. Są to gady agresywne.Ubarwienie tych smoków dość nietypowo występuje w trzech barwach: niebieskiej, żółtej i czerwonej. O łuskach to w trójce, a teraz może trochę więcej o nich samych. Są to smoki mające góra dwa i pół metra. Częściej biegają niż latają przez co mają taką budowę ciała jak te drapieżne dinozaury. Są szybkie i silne. Statystyki jutro tu wrzucę, ale tak na chwilę obecną to napiszę iż kolor smoka trochę wpływa na jego staty.

  Staty:
Siła 22
Wytrzymałość: 24
Szybkość: 13
Zręczność: 10
Inteligencja: 5
Siła Woli:2
Wzrok: 5
Słuch:13
Węch:11
Suma: 105

3. Łuski.

   Podczas eventu(tak jak przy feniksach) będziemy sobie kicać wesoło zbierając łuski smoków. Nie można tego zrobić na zasadzie podbiegam do smokeła, obszarpuję od niego kawałek skóry i biegnę gdzie pieprz rośnie. Jeśli tak będzie, ktoś robił to admini nie będą mu przyznawać łusek. Za to jak ktoś chwilę pogrysię się z jednym gadem to ma szansę dostać od 3-7 łusek. Za bardziej rozbudowaną walkę z jakimiś fajnymi rzeczami nie łamiącymi praw fizyki przyznawane będzie od 8-9 łusek.
    No dobra. Mamy łuski ale na co nam one? Otóż z łusek możemy stworzyć energię, a z energii, zbroję. Są trzy kolory zbroi, takie jak kolory łusek. Cała zbroja składa się z trzech części.
 
  Za posiadanie całego kompletu zbroi czerwonej dostajemy +6 siłę i +4 węch.
    Komplet zbroi niebieskiej - +5 wytrzymałość i +4 siła
    Komplet zbroi żółtej - +8 szybkość i +3 wzrok
    Jeśli ktoś nie skompletuje całej zbroi to te plusiki będą trochę niższe.

   Jak już wspominałam łuski możemy przemienić na energię. Oprócz energii będziemy też potrzebować skupiska energii i kule energii, a to da nam dopiero jakąś zbroję. Wszystkie wzory wymian będą poniżej. A i proszę, bo będzie rubryczka na każdy rodzaj łusek i proszę, aby pod tym tematem wypisywać kto zamienia co i na ile.
   10 łusek (kolorek)= 1 energie (kolorku)
   19 łusek (kolorku) = 1 skupisko energii (kolorku)
   20 energii (kolorku) = kula energii (kolorku)
   5 kul i 7 skupisk energii (tego samego kolorku) = hełm (kolorku)
   8 kul i 4 skupiska energii (kolorku) = napierśnik (kolorku)
   4 kule i 7 skupisk energii (kolorku) =nagolenniki (kolorku)

 4. Wulkan.

  Kolejność przechodzenia wulkanu jest następująca.

 Potok -> Stok -> Macki -> Wejście

 I potem jak już wleziemy do leża to:

 Sadzawki -> Równina -> Drzwi -> Ruiny

 5. Wyzwanie plemienne.

   Tak dodatkowo postanowiłam zorganizować takie próbne wyzwanie międzyplemienne. Jeśli pomysł wypali to takie coś będzie na punkty(zresztą teraz też będzie), a wygrane plemię będzie dostawać jakąś nagrodę. Wyzwanie będzie trwało od początku eventu do jego zakończenia.
   Obiektem naszego wyzwania jest takie coś: http://pl.puzzle-nonograms.com
   Żeby zaliczyć czyjąś pracę do całego wyzwania trzeba mi wysłać na pw screena razem z tym durnym komunikatem po kliknięciu "gotowe". Punktacja jest następująca:

 5x5 - 2 pkt.
10x10 - 3pkt.
15x15 - 5pkt.
20x20 - 6pkt.
25x25 - 8pkt.

 No to chyba będzie tyle. Czy są jakieś pytania?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 21:46:31 wysłana przez Evora »

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
bepro darkwarriors basicrpg jzw sawanna